Záznam webináře
Elektronický materiál

Záznam webináře - Názornost aneb jak si chytře hrát

Záznam webináře, který proběhl 22. dubna 2021

250 Kč s DPH

Určitě máte ve školce (nebo doma) kostky, dřívka, lego... Na webináři si ukážeme jak pomocí takových "hraček" rozvíjet percepci počtu, porovnávání, rozlišovat tvary ve 3D a 2D geometrii.

Rozvíjení pozornosti, soustředěnosti, schopnosti argumentace, ale i orientaci v rovině si ukážeme na obrysových obrázcích a obrázcích z pohádek.

Ve školkách (i domácnostech) se čím dál častěji objevují programovatelní roboti (např. Bee-Bot), v poslední části webináře si tak ukážeme jak pomocí nich rozvíjet u dětí schopnost předvídat, orientovat se v rovině a ověřovat své představy o procesu.

Webinář lektorovali:

 
PhDr. Jana Slezáková, PhD. – odborná asistentka na Katedře matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty UK v Praze, lektorka a tutorka společnosti H-mat, o.p.s., spoluautorka učebnic matematiky pro 1. – 3. ročník ZŠ (Hejný, M. a kol., 2018-2020), spoluautorka Předmatematiky - Metodiky pro učitele mateřských škol (Hejného metoda). Mgr. Petra Prokopová Machalová - učitelka matematiky a zeměpisu, lektorka a tutorka společnosti H-mat, o.p.s., spoluautorka Předmatematiky - Metodiky pro učitele mateřských škol (Hejného metoda).Záznam budete mít k dispozici ke zhlédnutí po dobu 1 měsíce.

K přístupu je zapotřebí připojení k síti internet a internetový prohlížeč Chrome 45, Firefox 50, Safari 10, Edge 14 nebo jejich vyšší softwarová verze. Poskytovatel tyto technické podmínky nezajišťuje a ani nenese odpovědnost ani náklady na jejich zajištění.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.