H-edu šetří čas už na 232 zapojených školách 
a 2 618 učitelům, kteří H-edu využívají při přípravě i během samotných hodin, 
což znamená zajímavější výuku pro odhadem 21 054 žáků.

Elektronické učebnice matematiky Hejného metoda

Učebnice prof. Hejného a kol. H-mat, o.p.s. aplikují aktuální poznatky z výzkumu týmu vedeném přímo prof. Hejným a ze zpětné vazby učitelů. Jsou přehledně a jednotně napříč 1. i 2. stupněm graficky zpracované tak, aby vyhovovali i žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Je k nim poskytována komplexní podpora učitele nejen v přímém didaktickém procesu, ale i v komunikaci s rodiči. Obsahují přiměřené množství úloh, aby učitel nebyl ve stresu z nestíhání na straně jedné. Je k dispozici dostatečné množství doplňkových materiálů a zásobníku úloh na straně druhé.

  • Dlouhodobě efektivní metoda

    Dle Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání děti vyučované Hejného metodou lépe zvládají řešení náročnějších úloh, které vyžadují používání matematických znalostí a dovedností v novém kontextu a uvažování.

  • Rozvíjí osobnost dítěte

    Děti jsou vedeny k tomu, aby se nenechaly v životě manipulovat. Vedle matematiky přirozeně objevují také základy sociálního chování a mravně rostou.

  • Kultivuje diskuzi a spolupráci

    Děti často pracují ve skupinkách. Každý žák je schopen říci, jak k výsledku došel, a umí to vysvětlit i druhým.

Vyzkoušejte H-edu na 10 dní zdarma!

Připojte se k 29506 učitelům. Vytvářejte pracovní listy, gradované testy a zjednodušte si práci se všemi učebnicemi H-mat, o.p.s. na jednom místě.

Chci vyzkoušet H-edu na 10 dní zdarma

Jak vám H-edu
usnadní práci?

Vyrobte si vlastní pracovní list a gradované testy

Připravujete si do hodiny vlastní pracovní listy? Už nemusíte nic kopírovat ani skenovat z učebnic. Stačí si pohodlně poskládat pracovní list z učebnicových úloh online.

Využijte zásobárnu gradovaných testů, nebo si vytvořte svoje vlastní. Pro žáky, kteří potřebují přistoupit k problému pomaleji, pro žáky, kteří potřebují úlohy procvičit a také jako „potravu“ pro ty žáky, kteří jsou v dané problematice zdatnější a rádi řeší nadstavbové úlohy.

Vyzkoušejte s třídou celoobrazovkový interaktivní mód

Ať už používáte interaktivní tabuli nebo jen plátno a projektor, na obojím vám půjde snadno prezentovat daný problém, aniž by se museli žáci sbíhat okolo jednoho stolu.

Nahlédněte do metodiky učitele nebo najděte podobnou úlohu

Nemusíte listovat ve dvou knihách naráz, stačí si pod úlohou zobrazit Příručku učitele.

Když se hodina “zasekne”, využijte možnost jít níž, klidně k úloze z jiné učebnice.

Diskutujte s ostatními učiteli řešení k úlohám, ptejte se zákaznické podpory

Není vám něco jasné? Zajímalo by vás, jak řešili úlohu ostatní? Zapojte se do diskuse pod každou z úloh a inspirujte se řešením dalších učitelů.

Něco vám nefunguje nebo nevíte, jak si s něčím poradit? V Diskusích jsou zapojení lektoři i autoři H-edu, na chatu i na telefonu vám pomůže technická podpora. Neváhejte se nám ozvat. Záleží nám na tom, aby se vám s H-edu dobře pracovalo.

Zapojte rodiče do práce s učebnicí

Ať už používáte interaktivní tabuli nebo jen plátno a projektor, na obojím vám půjde snadno prezentovat daný problém, aniž by se museli žáci sbíhat okolo jednoho stolu.

Získejte přístup
ke všem materiálům

Říkají o H-edu

Poté, co jsem se dostala k H-edu, jsem si velmi usnadnila práci v hodinách matematiky. Myšleno, nemusím vše připravovat na počítači zvlášť nebo skenovat, abych to pak dětem mohla promítnout. Teď si jen stačí najít dané prostředí, danou úlohu a mám stejné zadání jako v učebnici před očima všech dětí na tabuli. Velkou výhodou je, že do něj můžeme psát a nezdržujeme se s opisováním částí zadání. Stejně tak to platí při práci s pracovním sešitem. Také oceňuji, že si vždy nemusím hledat v tištěné příručce pro učitele metodiku a případné výsledky. Všechno mám k dispozici pár kliky myší. Děkuji za tyto vymoženosti.
Eva Blažová, ZŠ Horácké náměstí 13 - Brno
Na H-edu se mi líbí možnost přímého nahlédnutí do metodiky hned u konkrétní úlohy, představení určitého prostředí i jeho vývoje a hlavně vše na jednom místě a v počítači-rychle překliknu a nemusím listovat mnoha učebnicemi. Žádné skenování.
Mgr. Sylva Peclinovská, PhD., Tábor
Na H-edu oceňuji možnost rychlé orientace v učebnici, urychlení při hledání komentářů z příručky, možnost přípravy pracovních listů, kopírování obrázků a jejich promítání ve třídě.
Mgr. Hana Kotlíková, Kladno, 7., 8. a 9. třída

Naši partneři

H-mat

H-mat

Obecně prospěšná společnost, kterou založil v roce 2013 prof. Milan Hejný společně se svou vnučkou. Cílem je podpora a šíření Hejného metody, a to vydáváním učebních pomůcek a organizováním seminářů a kurzů pro učitele.

http://www.h-mat.cz
H-učebnice

H-učebnice

Náš spřátelený e-shop, na kterém si můžete objednávat učebnice Hejného metody a další učební materiály v tištěné podobě. Nabízí taktéž různé hry a další didaktické pomůcky.

http://www.h-ucebnice.cz