o_nas

Přinášíme do škol přístupy a materiály, které jsou komfortní pro učitele, radostí pro žáky a zároveň s prokazatelnými výsledky učení.

Kreslený robot držící pastelky
5 364 učitelů
 si už H-Edu vyzkoušelo
při přípravě hodiny
713 škol
kde H-Edu pomáhá s výukou
tvůrčím a svobodným přístupem
63 332 žáků
má díky H-Edu
zajímavější výuku

Naše hodnoty

 • lidé_a_vztahy

  V našem centru pozornosti stojí konkrétní lidé (děti, žáci, studenti, rodiče, pedagogové). Jejich potřeby, rozvoj, čas i životní energie.

 • nový_rozměr

  Jsme součástí společenství, které pracuje na změně vzdělávacího systému a vnímá podobné hodnoty jako H-Edu. Každá minuta výuky má sloužit více cílům.

 • servis_a_podpora

  Mapujeme potřeby pedagogů a na jejich základě vytváříme nástroje pro dlouhodobě efektivní a vědomou výuku. Jsme tady pro pedagoga vždy. I ve chvílích kdy má pochybnosti nebo se nedaří.

 • radost

  Radostí z úspěchu motivujeme k novým cestám a k dalšímu rozvoji. Radost z radosti druhého nebo radost z úspěchu druhého.

 • svoboda

  Svobodu vnímáme jako nástroj učitele pro převzetí zodpovědnosti žáka za své učení. Svobodu a zodpovědnost vnímáme jako klíčovou hodnotu pro společnost jako celek.

 • tvorba

  Vytváříme podnětný prostor, ve kterém pedagog se svými žáky tvoří. Vytváříme nástroje, které tvořit umožňují.

Kdo jsme

Všechny nás spojuje zájem o smysluplnou výuku ve školách a chceme ti tvoji práci ulehčit, aby ses mohl co nejvíce věnovat žákům. Spolupracujeme s dalšími organizacemi jako H-mat nebo Indícia, které vytváří didaktické materiály.

Ani v našem týmu nechybí učitel-metodik, který je připraven ti odpovědět na jakoukoli otázku, pokud si nebudeš vědět rady s některou úlohou nebo zadáním.

Naši partneři

Indicia logo

Slovenská Indícia zavádí inovace do vzdělávání a inspiruje učitele. Vytváří vlastní učební materiály stojící na objevitelském principu.

Více o Indícii
Hejného metoda logo

H-mat podporuje a šíří Hejného metodu vydáváním učebních pomůcek a organizováním seminářů a kurzů pro učitele.

Více o Hejného metodě

Napsali o nás

5 hvězd ikona
Učitelky už vědí, že na výuku s Emilem nemusí být „ajťákem“.

Emila jsme zařadili do výuky už od září 2020, a to od 3. ročníku. Dále potom pokračujeme výukou Emila 4 v následujícím ročníku v rámci předmětu informatika. Zajímavé na tomto typu výuky je především objevování nových cest k vyřešení dílčích problémů v pracovním sešitu nebo přímo v aplikaci. Děti jsou nadšené, když se mohou pochlubit s nějakým novým řešením. A co na to paní učitelky? Ty už přeci vědí, že na výuku Informatiky s Emilem nemusí být „ajťákem“. Takže, když nevíte jak začít – začněte Emilem. Zobrazit více

Ing. Pavel Šiktanc
Ing. Pavel Šiktanc
SSZŠ Litvínov
5 hvězd ikona
Skvěle promyšlené a krok po kroku vedoucí materiály.

Do výuky informatiky na naší škole “Máchovce” jsme zařadili výuku s Emilem a Emou v roce 2021. Skvěle promyšlené a krok po kroku vedoucí materiály pro výuku informatiky s počítačem/tabletem/robůtkem i bez něj. Podporují žáky v samostatném objevování, přemýšlení, komunikaci i spolupráci. A to jsou principy, na kterých se snažíme u nás již dlouhodobě výuku informatiky stavět. Velmi oceňujeme propracované metodické materiály pro učitele. Podle nich zvládnout začít učit informatiku na 1. stupni (2. stupni) i učitelé, kteří informatiku nestudovali. Provedou je způsobem uvažování, upoutají pozornost na klíčové principy, které informatika buduje pro další poznávání/utváření světa kolem nás. Zobrazit více

Mgr. Martin Lána
Mgr. Martin Lána
ZŠ a MŠ Děčín IV
5 hvězd ikona
Oceňuji možnost přípravy pracovních listů k matematice

Na H-edu oceňuji možnost rychlé orientace v učebnici, urychlení při hledání komentářů z příručky, možnost přípravy pracovních listů, kopírování obrázků a jejich promítání ve třídě.

Mgr. Hana Kotlíková
Mgr. Hana Kotlíková
Kladno
5 hvězd ikona
Vše k výuce matematiky na jednom místě, už žádné skenování.

Na H-edu se mi líbí možnost přímého nahlédnutí do metodiky hned u konkrétní úlohy, představení určitého prostředí i jeho vývoje a hlavně vše na jednom místě a v počítači-rychle překliknu a nemusím listovat mnoha učebnicemi. Žádné skenování.

Mgr. Sylva Peclinovská, PhD.
Mgr. Sylva Peclinovská, PhD.
Tábor
5 hvězd ikona
Syn si snadno zapamatoval i terminologii bez dalšího procvičování

My stále materiály ExpEdice testujeme a jsou fakt perfektní. Dnes byl náš synek na přezkoušení a já jsem byla moc mile překvapena, kolik si toho bez dalšího procvičování, prověrek atd. z expediční výuky zapamatoval, včetně terminologie. A to, jak je v každé kapitole začleněna práce s tabulkou, strukturování a osvojování si pracovních postupů je k nezaplacení, v jednotlivých přírodovědných předmětech, ale i mezioborově.

Tereza Haiflerová
domácí vzdělávání
5 hvězd ikona
Celý koncept se mi moc líbí.

Celý koncept se mi moc líbí a jsem nadšená z materiálů, které jsem viděla. Učíme matematiku Hejného metodou a využíváme i Informatiku s Emilem, takže mi přijde jako velmi užitečné pokračovat v rozšíření předmětů, které jsou vyučované konstruktivistickou metodou.

Hana Hamzová
ZŠ, MŠ a ZUŠ Easyspeak z. ú.
5 hvězd ikona
Chci začít učit jinak a toto je cesta.

Myslím si, že děti se v současné době potřebují učit jiným způsobem než dosud. Váš způsob je cesta, která nabízí možnost zkusit to jinak. A proto bych to ráda zkusila. Začnu tím, že si po webináři objednám pracovní učebnice, které jsou momentálně k dispozici a budu se těšit na další.

Eva Strachotová
ZŠ Zábřeh, okres Šumperk

Potřebuješ poradit?

Máš sebemenší problém či dotaz? S radostí ti poradíme!
Náš tým je připraven.

Podpora a FAQ
Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.