1. stupeň
Pro malé školy
3. ročník
4. ročník
5. ročník
Informatika
Elektronický materiál

Živý sešit na 1 rok pro malé školy (základní verze)

Původní cena: 1 900 Kč
1 100 Kč s DPH

Software Živý sešit

Tato verze obsahuje licenci pro až 30 zařízení jedné školy (pro navýšení tohoto počtu nás kontaktujte). Podpora pro tuto verzi je po dobu 1 roku a 2 měsíců. Po uplynutí této doby software nebude fungovat.

Živý sešit je software zaměřený na budování základních informatických konceptů a podporu základní digitální gramotnosti žáků na 1. stupni základních škol. Spolu s Informatikou s Emilem pokrývá všechny očekávané výstupy RVP tzv. "Nové informatiky" a Živý sešit je zaměřen na podporu digitálních kompetencí, které jsou nově povinné od 1. 9. 2023 v rámci tzv. "Malé revize RVP."

Pro školní rok 2023/24 bude k dispozici první část (klubko), která se zaměřuje na obrázky, útvary, kreslení, kopírování, souměrnost, texty, tabulky a tajné zprávy. Ke každému tématu je zpracována gradovaná série úloh, které budují digitální kompetence a rozvíjí informatické a logické myšlení. Celkem 8 výukových hodin lze tak zahrnout například do hodin matematiky, českého jazyka nebo výtvarné výchovy. Předpokládané využití je ve 3. nebo 4. třídě. Pro školní rok 2024/25 bude automaticky v rámci licence zpřístupněna i 2. část (klubko) v rozsahu dalšíh 8 výukových hodin, které se bude zaměřovat na zbývající oblasti nové informatiky a digitálních kompetencí (např. data, informace a modelování; informační systémy...). Od léta 2023 bude k dispozici podrobná metodická příručka obdobně jako k Informatice s Emilem a Robotice s Emou zdarma ke stažení.

 

Každá úloha (vlevo) má svůj "tvůrčí" mód (vpravo), pomocí kterého se sešit stává živým a žáci si navzájem tvoří úlohy díky nově poznaným nástrojům.

 

Živý sešit lze zakoupit samostaně nebo ve zvýhodněných sadách pro malotřídní školy nebo společně se základním softwarem Informatika s Emilem s víceletou podporou. Více zde.

Software je aktuálně dostupný pro:

 • Internetový prohlížeč: Živý sešit
  prohlížeče: Microsoft Edge, Chrome, Firefox, Safari; aspoň 2GB paměti RAM; Windows 7 a novější
 • Android zařízení (na Google Play Store): Živý sešit
  minimální verze: Android 4.4
 • Android zařízení (na Huawei AppGallery): Živý sešit
  minimální verze: Android 4.4
 • iOS zařízení (na App Store): Živý sešit
  minimální verze: iOS 11.0; kompatibilní se zařízeními: iPhone, iPad a iPod touch
Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.