Micro:bit, 8 x 45 minut, 25. března 2024, Praha
2. stupeň
9. ročník
6. ročník
7. ročník
8. ročník
Informatika
Seminář

Micro:bit, 8 x 45 minut, 25. března 2024, Praha

Seminář pro učitele/ky na 2. stupni ZŠ (i bez průpravy v oblasti informatiky). 9:00 - 17:00, Praha

Omlouváme se, ale tento produkt je již vyprodaný.

Cílem semináře je získání základních znalostí algoritmizace v prostředí „makecode“ (online webové prostředí pro micro:bity) s možností tvorby jak v blokovém programování. Účastníci se seznámí s praktickými ukázkami s použitím HW zařízení micro:bit nebo v prostředí simulátoru na webovém rozhraní.
Aktivity s micro:bitem, které si účastníci vyzkouší, jsou vybrány a řazeny i s cílem ukázat možný postup se žáky ve výuce.

Seminář je rozdělen na 2 části:

  • 4 hodiny - základy, LED pásek
  • 4 hodiny - SMART Home Kit

V základech se seznámíte s Micro:bitem, vytvoříte první algoritmus, naprogramujete tlačítka, využijete Micro:bit pro hry. Propojíte Micro:bit desky s LED páskem a naprogramujete ho.
V další části se seznámíte s využitím Micro:bitu pro chytrou domácnost - automatické osvětlení, automatická klimatizace, automatický alarm, automatické zavlažování a ultrasonický senzor.


Lektor: Ing. Pavel Šiktanc
Certifikát H-Edu: Každý účastník získá po absolvování certifikát.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.