Robotika s Emou
1. stupeň
1. ročník
2. ročník
3. ročník
4. ročník
5. ročník
Informatika
Fyzický materiál

Robotika s Emou - základní individuální sada

6 900 Kč s DPH

Materiály k pracovnímu sešitu pro skupinu 3-5 dětí - bez TacTile čtečky

Tato sada zahrnuje:

  • 1 Blue-Bot robota
  • 1 sadu podložek
  • 1 metodickou příručku Robotika s Emou

Blue-Bot je interaktivní robot pro děti od 3 let, kterého lze programovat nejen pomocí tlačítek na jeho těle, ale také přes Bluetooth s pomocí počítače, chytrého telefonu nebo tabletu. Blue-Bot má navíc průhledný kryt, takže děti mohou prozkoumat elektroniku uvnitř.

Tento interaktivní robot je ideálním pomocníkem pro základy výuky algoritmů a jednoduchého programování. Pomáhá žákům rozvíjet logické myšlení, prostorovou představivost, plánování a základní matematické dovednosti. Díky tomu, že je vybaven technologií Bluetooth se mohou děti začít seznamovat i s programováním přes aplikaci, ve které si mohou vymyslet a vyzkoušet jednoduché programy.

Pro zpětnou vazbu je Blue-Bot vybaven reproduktorem a LED diodami, díky čemuž je přístupnější i pro děti se zvláštními sluchovými či zrakovými potřebami.

Blue-Bota lze naprogramovat pomocí směrových tlačítek umístěných přímo na jeho těle, ale můžete pokročit i dále a vyzkoušet si programování přes Bluetooth v tabletu, chytrém telefonu nebo počítači.

Blue-Bot se pohybuje po 15 cm dlouhých krocích, umí se otáčet o 90° a pamatuje si až 200 kroků. Při programování přes aplikaci, nebo s pomocí TacTile čtečky s balíčkem rozšířených příkazů můžete robota naprogramovat i tak, aby se otočil pouze o 45° nebo jednoduše opakovat nastavené algoritmy.

Metodická příručka obsahuje pedagogické rady, učivo, vzdělávací cíle, informatický obsah a pojmy a metodické komentáře k jednotlivým úlohám z pracovního sešitu, který obsahuje 20 sad úloh, které by měly odpovídat každá jedné vyučovací hodině. Úlohy jsou určené primárně pro děti v 1. - 5. třídě, ale s nejtěžšími si potrápí hlavu jak děti na 2. stupni tak učitelé.

Podložky jsou vyrobeny z kvalitního litého PVC zaručujícího delší odolnost a životnost. Jsou otěruvzdorné, nemačkají se a mohou se čistit. Není možné je opakovaně popisovat.

Sada obsahuje tyto podložky:

  • Louka (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
  • Domy (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
  • Písmena (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
  • Čísla (3 x 3 pole, rozměr 45 cm x 45 cm)
  • Malá tabulka (3 x 3 pole, rozměr 60 cm x 60 cm)
  • Velká tabulka (5 x 5 polí, rozměr 90 cm x 90 cm)
  • Parkoviště (5 x 5 polí, rozměr 75 cm x 75 cm)

Tato sada NEOBSAHUJE TacTile čtečku, která je zapotřebí k řešení některých úloh z pracovního sešitu. Sadu s TacTile čtečkou nabízíme zde.Sada také neobsahuje pracovní sešit, který je pro každé dítě potřeba koupit samostatně.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.