Informatika s Emilem a Robotika s Emou:

Emil na cestách - pracovní sešit pro každého žáka

Pracovní sešit k softwaru Emil na cestách

Co obsahuje

Emil na cestách - pracovní sešit pro každého žáka

Pracovní sešit Emil na cestách je druhým ze série edukačních materiálů určených pro mateřské školy v rámci projektu Informatika s Emilem (prvním je pracovní materiál Emil v Cirkuse). Těmito materiály chceme přispět k budování a rozvoji informatického myšlení dětí moderním způsobem již od mateřské školy. Poznávací proces s Emilem je založen na malých, přirozených krocích. Aktivity v pracovním sešitu, stejně jako ty, které děti dělají v prostředí před interaktivní tabulí, rozvíjejí nejen informatické myšlení, ale také spolupráci, komunikaci, tvořivost, kritické myšlení či argumentační dovednosti.

Emil na cestách je určen k rozvoji algoritmického myšlení a sbírání prvních zkušeností s programováním pro děti předškolního věku (žáky posledního ročníku mateřských škol). V prostředí Emil na cestách se děti setkají s řízením robota pomocí příkazů, symbolickým zaznamenáváním provedených příkazů, čtením takového záznamu a plánováním. Budují si také orientaci na mapě a učí se číst a zaznamenávat informace z/do jednoduchých tabulek.

Doporučujeme k zakoupení i software Emil na cestách / Emil v cirkusu s metodikou.

Nevíte, jakou licenci vybrat?

Uvažujete o nákupu licencí a nevíte jakou vybrat? Nejste si jisti, jak vlastně přístup k licencím funguje a co to vlastně licence je?

S radostí Vám poradíme! Náš tým je připraven!

Kontaktujte nás