Webinář: Informatika s Emilem - pomůžeme vám s informatikou a robotikou na 1. stupni - úterý 28. června od 14:30

Emil


Webinář povede:

Prof. Ivan Kalaš
spoluautor učebnic a učebních materiálů pro informatiku, a též knih o dětském programování

Více o Informatice s Emilem.

Informatika s Emilem a Robotika s Emou jsou unikátní aktivizační metody výuky informatiky a robotiky pro žáky 1. stupně základních škol.
 
Aplikace Emil je učební software pro všechny běžné platformy počítačů a tabletů, pomocí kterého žáci řeší informatické úlohy a rozvíjejí při tom své informatické myšlení. Emil je pro každého žáka i učitele - zcela záměrně i takového, který nemá informatickou průpravu. Robotika s Emou je metodika pro využití krokovacích robotů pro systematickou výuku robotiky.

S Emilem rozvíjíme:
  • moderní informatické myšlení,
  • kritické a analytické uvažování,
  • programování jako nový nástroj na poznávání, učení se a tvorbu.

Na webináři si představíme výukový koncept Informatika s Emilem, jak souvisí s "malou revizí RVP" a jaké jsou možnosti financování Informatiky s Emilem a Robotiky s Emou v rámci Národního plánu obnovy.

Zhlédnout záznam webináře

Lektoři

Ivan Kalaš

Prof. Ivan Kalaš je vedoucím Katedry základů vyučování informatiky na fakultě matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislavě. Věnuje se pedagogickému výzkumu v oblasti teorie vyučování informatiky. Už více jak 20 let spolupracuje při budování předmětů informatika v primárním a sekundárním vzdělávání, je spoluautorem učebnic a učebních materiálů pro informatiku, a též knih o dětském programování. Je zapojený do vývoje edukačních softwarů a edukačních programovacích prostředí pro děti a žáky každého věku, jako např. Comenius Logo, Cirkus Šaša Tomáša, Vizuálne zlomky, RNA a nebo Imagine Logo. V roce 2009 byl profesor Ivan Kalaš jmenovaný za člena Správní rady Institutu UNESCO pro informační technologie ve vzdělávání.

 

 

 

Pokud by vám kolem webináře nebylo cokoliv jasné, podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi.

 

Potřebuješ poradit?

Máš sebemenší problém či dotaz? S radostí ti poradíme!
Náš tým je připraven.

Podpora a FAQ
Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.