Robotika s Emou
1. stupeň
Zvýhodněné
1. ročník
2. ročník
3. ročník
4. ročník
5. ročník
NPO
Informatika
Fyzický materiál

Robotika s Emou - kompletní školní sada

60 400 Kč s DPH

Sada materiálů pro celou třídu k výuce dle pracovního sešitu Robotika s Emou.

 

Blue-Bot je interaktivní robot pro děti od 3 let, kterého lze programovat nejen pomocí tlačítek na jeho těle, ale také přes Bluetooth s pomocí počítače, chytrého telefonu nebo tabletu. Blue-Bot má navíc průhledný kryt, takže děti mohou prozkoumat elektroniku uvnitř.

Tento interaktivní robot je ideálním pomocníkem pro základy výuky algoritmů a jednoduchého programování. Pomáhá žákům rozvíjet logické myšlení, prostorovou představivost, plánování a základní matematické dovednosti. Díky tomu, že je vybaven technologií Bluetooth se mohou děti začít seznamovat i s programováním přes aplikaci, ve které si mohou vymyslet a vyzkoušet jednoduché programy.

Blue-Bot robot je napájen vestavěnou baterií, kterou můžete snadno dobíjet pomocí USB kabelu, který je součástí balení. Při plném nabití vydrží Blue-Bot až 6 hodin běžného používání (při nepřetržitém použití přibližně 1 a půl hodiny). Pokud je baterie zcela vybitá, její plné nabití může trvat až 4 hodiny.

Pro zpětnou vazbu je Blue-Bot vybaven reproduktorem a LED diodami, díky čemuž je přístupnější i pro děti se zvláštními sluchovými či zrakovými potřebami.

Robot dokáže rozpoznat i dalšího Bee-Bota nebo Blue-Bota v okolí a pozdravit ho. Při pozdravu přehraje výchozí zvuk nebo si do něj žáci mohou nahrát vlastní zvuk.

Blue-Bota lze naprogramovat pomocí směrových tlačítek umístěných přímo na jeho těle, ale můžete pokročit i dále a vyzkoušet si programování přes Bluetooth v tabletu, chytrém telefonu nebo počítači. Další možností je využití TacTile čtečky spárované přes Bluetooth, kdy jsou jednotlivé pokyny umisťovány přímo do čtečky a po stisknutí tlačítka Go je robot splní. Při chybném naprogramování tak nemusíte začínat od začátku, ale stačí vyměnit pokyn a ověřit si znovu jeho správnost. Kapacita čtečky je 10 pokynů, ale pro delší či náročnější program lze propojit až 3 čtečky mezi sebou, případně si pořídit rozšířenou sadu funkcí.

Blue-Bot se pohybuje po 15 cm dlouhých krocích, umí se otáčet o 90° a pamatuje si až 200 kroků. Při programování přes aplikaci, nebo s pomocí TacTile čtečky s balíčkem rozšířených příkazů můžete robota naprogramovat i tak, aby se otočil pouze o 45° nebo jednoduše opakovat nastavené algoritmy.

     

Sada určená pro celou třídu zahrnuje:

 • 6 Blue-Bot robotů
 • nabíjecí stanice - "hnízdo"
 • 6 TacTile čteček
 • třídní sada podložek
 • metodická příručka Robotika s Emou

Podložky jsou vyrobeny z kvalitního litého PVC zaručujícího delší odolnost a životnost. Jsou otěruvzdorné, nemačkají se a mohou se čistit. Není možné je opakovaně popisovat.

Třídní sada obsahuje tyto podložky:

 • 6 x Louka (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
 • 6 x Domy (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
 • 6 x Písmena (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
 • 6 x Čísla (3 x 3 pole, rozměr 45 cm x 45 cm)
 • 6 x Malá tabulka (3 x 3 pole, rozměr 60 cm x 60 cm)
 • 3 x Velká tabulka (5 x 5 polí, rozměr 90 cm x 90 cm)
 • 4 x Parkoviště (5 x 5 polí, rozměr 75 cm x 75 cm)

Upozorňujeme na delší dobu dodání (cca 1 měsíc). Sadu podložek zasíláme v tubusu.

Balení neobsahuje USB nabíječku do sítě (230 V).

Součástí této školní sady je absolvování semináře ZDARMA.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.