Robotika s Emou
1. stupeň
1. ročník
2. ročník
3. ročník
4. ročník
5. ročník
NPO
Informatika
Fyzický materiál

Robotika s Emou - kompletní individuální sada

10 400 Kč s DPH

Materiály k pracovnímu sešitu pro skupinu 3-5 dětí.

Tato sada zahrnuje:

 • 1 Blue-Bot robota
 • 1 TacTile čtečku
 • 1 sadu podložek
 • 1 metodickou příručku Robotika s Emou

Blue-Bot je interaktivní robot pro děti od 3 let, kterého lze programovat nejen pomocí tlačítek na jeho těle, ale také přes Bluetooth s pomocí počítače, chytrého telefonu nebo tabletu. Blue-Bot má navíc průhledný kryt, takže děti mohou prozkoumat elektroniku uvnitř.

Tento interaktivní robot je ideálním pomocníkem pro základy výuky algoritmů a jednoduchého programování. Pomáhá žákům rozvíjet logické myšlení, prostorovou představivost, plánování a základní matematické dovednosti. Díky tomu, že je vybaven technologií Bluetooth se mohou děti začít seznamovat i s programováním přes aplikaci, ve které si mohou vymyslet a vyzkoušet jednoduché programy.

Pro zpětnou vazbu je Blue-Bot vybaven reproduktorem a LED diodami, díky čemuž je přístupnější i pro děti se zvláštními sluchovými či zrakovými potřebami.

Blue-Bota lze naprogramovat pomocí směrových tlačítek umístěných přímo na jeho těle, ale můžete pokročit i dále a vyzkoušet si programování přes Bluetooth v tabletu, chytrém telefonu nebo počítači. Další možností je využití TacTile čtečky spárované přes Bluetooth, kdy jsou jednotlivé pokyny umisťovány přímo do čtečky a po stisknutí tlačítka Go je robot splní. Při chybném naprogramování tak nemusíte začínat od začátku, ale stačí vyměnit pokyn a ověřit si znovu jeho správnost. Kapacita čtečky je 10 pokynů, ale pro delší či náročnější program lze propojit až 3 čtečky mezi sebou, případně si pořídit rozšířenou sadu funkcí.

Blue-Bot se pohybuje po 15 cm dlouhých krocích, umí se otáčet o 90° a pamatuje si až 200 kroků. Při programování přes aplikaci, nebo s pomocí TacTile čtečky s balíčkem rozšířených příkazů můžete robota naprogramovat i tak, aby se otočil pouze o 45° nebo jednoduše opakovat nastavené algoritmy.

Blue-Bot TACTILE čtečka je unikátní a velmi zábavný způsob, jak naprogramovat Blue-Bot robota! Umístěte na čtečku vaše pokyny, stiskněte tlačítko Go a sledujte, jak robot plní zadané pokyny. Učitelé na ní oceňují, že je takto možné děti učit programovat aniž by koukali do displejů.

Metodická příručka obsahuje pedagogické rady, učivo, vzdělávací cíle, informatický obsah a pojmy a metodické komentáře k jednotlivým úlohám z pracovního sešitu, který obsahuje 20 sad úloh, které by měly odpovídat každá jedné vyučovací hodině. Úlohy jsou určené primárně pro děti v 1. - 5. třídě, ale s nejtěžšími si potrápí hlavu jak děti na 2. stupni tak učitelé.

Podložky jsou vyrobeny z kvalitního litého PVC zaručujícího delší odolnost a životnost. Jsou otěruvzdorné, nemačkají se a mohou se čistit. Není možné je opakovaně popisovat.

Sada obsahuje tyto podložky:

 • Louka (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
 • Domy (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
 • Písmena (4 x 4 pole, rozměr 65 cm x 65 cm)
 • Čísla (3 x 3 pole, rozměr 45 cm x 45 cm)
 • Malá tabulka (3 x 3 pole, rozměr 60 cm x 60 cm)
 • Velká tabulka (5 x 5 polí, rozměr 90 cm x 90 cm)
 • Parkoviště (5 x 5 polí, rozměr 75 cm x 75 cm)

Tato sada NEOBSAHUJE pracovní sešit, který je pro každé dítě potřeba koupit samostatně.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.