Emil pro MŠ a 1. ročník ZŠ
Informatika
Fyzický materiál

Emil na cestách - pracovní sešit pro každého žáka

Pracovní sešit  k softwaru Emil na cestách

 

Pracovní sešit Emil na cestách je druhým ze série edukačních materiálů určených pro mateřské školy v rámci projektu Informatika s Emilem (prvním je pracovní materiál Emil v Cirkuse). Těmito materiály chceme přispět k budování a rozvoji informatického myšlení dětí moderním způsobem již od mateřské školy. Poznávací proces s Emilem je založen na malých, přirozených krocích. Aktivity v pracovním sešitu, stejně jako ty, které děti dělají v prostředí před interaktivní tabulí, rozvíjejí nejen informatické myšlení, ale také spolupráci, komunikaci, tvořivost, kritické myšlení či argumentační dovednosti.

Emil na cestách je určen k rozvoji algoritmického myšlení a sbírání prvních zkušeností s programováním pro děti předškolního věku (žáky posledního ročníku mateřských škol). V prostředí Emil na cestách se děti setkají s řízením robota pomocí příkazů, symbolickým zaznamenáváním provedených příkazů, čtením takového záznamu a plánováním. Budují si také orientaci na mapě a učí se číst a zaznamenávat informace z/do jednoduchých tabulek.

Doporučujeme k zakoupení i software Emil na cestách / Emil v cirkusu s metodikou.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.