Informatika
Letní škola
Seminář

Letní škola H-Edu: Digitální kompetence

Jak kreativní učitelé využívají digitální technologie?

Nahlédni jim pod pokličku skrz modelové lekce, ve kterých zažiješ, jak efektivně využít technologie (i když nemáš vždy k dispozici zařízení pro všechny žáky) v procesu učení napříč předměty. Vyzkoušíš si umělou inteligenci, Canvu, Živý sešit a další nástroje pro dosahování oborových cílů.

Na jaký program se můžeš těšit?

Živý sešit 1. a 2. část

4 x 1,5 hodiny

Vyzkoušíš si aplikaci Živý sešit pro výuku digitálních kompetencí pro 3. / 4. třídu. Aplikace nabízí různé aktivity - obrázky, kreslení, tabulky, tajné zprávy, informační systémy, strukturovaná data, animace, práce se zvukem, prezentace a další.

Digitální kompetence

3 x 1,5 hodiny

Zaměříš se na aktivity, které rozvíjí digitální kompetenci v rámci předmětů na 1. stupni ZŠ jak s použitím technologií, tak i bez. Také si vybrané aktivity vyzkoušíš v roli žáků.

Canva

2 x 1,5 hodiny

Seznámíš se s aplikací Canva, kde můžeš tvořit diplomy, plakáty, letáky, grafiky na webové stránky a sociální sítě, propagační videa nebo třeba animované „pééfko“.

ICT v matematice

2 x 1,5 hodiny

Zaměříš se na praktické využití online aplikací v matematice - Math Learning Center (vytváření digitálních materálů), GeoGebra (grafický kalkulátor, geometrie) a Polypad (zlomky, váhové rovnice, sítě těles, číselné osy).

AI ve vzdělávání

1 x 1,5 hodiny

Zaměříš se na využití aplikací a nástrojů umělé inteligence ve výuce a při tvorbě příprav. Můžeš diskutovat o výhodách i rizikách AI. Projdeš si etické, didaktické a legislativní problémy spojené s využitím AI ve výuce.

Akreditace: Seminář je akreditovaný v systému DVPP pod číslem jednacím MSMT- 1102/2023-1-50.

Termín: 12. 8. – 14. 8. 2024

Časová dotace: 24 x 45 minut + dobrovolný večerní program

Místo konání: Hotel Skalský dvůr na Vysočině

Jak se do hotelu dostanete? Nejlépe vlastním autem nebo spolujízdou. V případě zájmu Vás propojíme s dalšími účastníky na spolujízdu. Zájemce upřednostňující jiné způsoby cestování můžeme vyzvednout ve Žďáře nad Sázavou nebo Novém městě na Moravě.

Zjistit více informací o lektorech

Vemte s sebou kolegu nebo kolegyni ze školy! Letní škola pokrývá témata od informatiky (1. stupeň pro začínající, 1. stupeň pro pokročilé, 2. stupeň) přes digitální kompetence až po chemiifyziku.

V ceně:

  • vzdělávací program v rozsahu 24 hodin
  • 2× ubytování v dvoulůžkových pokojích
  • 2× snídaně
  • 6× coffe break
  • 3x oběd
  • 2x večeře
  • parkování u hotelu
  • pracovní sešity a další materiály

Cena: 13 400 Kč
Cena pro včasně přihlášené do 20. 4. 2024: 11 900 Kč
Cena pro 2 účastníky z 1 školy přihlášené do 31. 5. 2024: 12 400 Kč/účastník

Ve dvou se to lépe táhne... a v květnu je to levnější!

Když přijedete z jedné školy dva, dostanete dohromady slevu 2.000,- Kč. Nabídka platí do 31. 5. 2024.
Prosíme, do poznámky v registraci uveďte jméno Vašeho kolegy/kolegyně a vyčkejte na zaslání nové proforma faktury se sníženou cenou (systému automaticky zasílá proforma fakturu s plnou cenu).

13 400 Kč s DPH
Přihlásit se
Zbývá 16 míst
Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.