Informatika
Letní škola
Seminář

Letní škola H-Edu: Informatika na 1. stupni pro pokročilé

Inspirace, která Tě posune.

Přijď rozšířit a prohloubit své profesní kompetence a přines do třídy novou energii, inspiraci, která Tvým žákům umožní zažít další úspěch a radost z učení. Objevíme spolu čtvrtý Emilův svět, 2. část Živého sešitu, nový přístup k výuce Scratche a vyzkoušíš si projekty s Micro:bity, které můžeš realizovat již na 1. stupni.

Na jaký program se můžeš těšit?

Programování s Emilem 2

4 x 1,5 hodiny

Představíme Ti 2. díl aplikace Emil (pro děti ve 4. - 5. třídě), pomocí které žáci řeší informatické úlohy a rozvíjejí při tom své informatické myšlení.

Scratch

4 x 1,5 hodiny

V linii nových pedagogických postupů v Informatice s Emilem se seznámíme se základy programování v jazyce Scratch pro 5. - 6. ročník ZŠ.

Živý sešit - 2. část

2 x 1,5 hodiny

Ve 2. díle aplikace Živý sešit pro výuku digitálních kompetencí pro 3. / 4. třídu se zaměříš na aktivity - informační systémy, strukturovaná data, animace, práce se zvukem a prezentace.

Micro:bit

2 x 1,5 hodiny

Seznámíš se s praktickými ukázkami s použitím Micro:bit - naprogramuješ tlačítka, využiješ Micro:bit pro hry, propojíš Micro:bit desky s LED páskem a naprogramuješ ho.

Akreditace: Seminář je akreditovaný v systému DVPP pod číslem jednacím MSMT- 1102/2023-1-50.

Termín: 12. 8. – 14. 8. 2024

Časová dotace: 24 x 45 minut + dobrovolný večerní program

Místo konání: Hotel Skalský dvůr na Vysočině

Jak se do hotelu dostanete? Nejlépe vlastním autem nebo spolujízdou. V případě zájmu Vás propojíme s dalšími účastníky na spolujízdu. Zájemce upřednostňující jiné způsoby cestování můžeme vyzvednout ve Žďáře nad Sázavou nebo Novém městě na Moravě.

Zjistit více informací o lektorech

Vemte s sebou kolegu nebo kolegyni ze školy! Letní škola pokrývá témata od informatiky (1. stupeň pro začínající, 1. stupeň pro pokročilé, 2. stupeň) přes digitální kompetence až po chemiifyziku.

V ceně:

  • vzdělávací program v rozsahu 24 hodin
  • 2× ubytování v dvoulůžkových pokojích
  • 2× snídaně
  • 6× coffe break
  • 3x oběd
  • 2x večeře
  • parkování u hotelu
  • pracovní sešity a další materiály

Cena: 13 400 Kč
Cena pro včasně přihlášené do 20. 4. 2024: 11 900 Kč
TIP: Získej dotaci na letní kurzy a jeď na letní školu za zlomek ceny.

13 400 Kč
Přihlásit se
Zbývá 18 míst

TIP: Získej dotaci na letní kurzy a jeď na letní školu za zlomek ceny.

Aby web fungoval prostě dobře. (Souhlas s cookies)
Rádi bychom nadále zlepšovali náš web. Proto potřebujeme tvůj souhlas s používáním souborů cookies, což jsou malé soubory uložené ve tvém prohlížeči. Předem děkujeme za souhlas a slibujeme, že budeme data využívat k tomu, abychom mohli nadále zdokonalovat naše služby.